Buradan Rüya Tabirinizi Arayın
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Rüyada bıçak görmek rüya tabiri için mutfak bıçağı

Rüyada Bıçak Görmek

151

Rüyada bıçak görmek, sıkıntıların ve özlemlerin biteceğine işaret eder. Rüya sahibinin özlediği kişiyle kavuşacağına ve özlem gidereceğine işarettir. Aynı zamanda rahatının yerinde olacağına işaret eden rüya, mutlu bir dönemin habercisidir. Bıçak satın aldığını gören kişinin bu rüyası, kıl payı kurtuluşa işarettir. Rüya sahibinin belalardan kıl payı kurtulacağına, gereksiz insanlardan uzaklaşacağına ve rahatlayacağına işaret eder. Bıçak bilediğini ve keskinleştirdiğini görmek, düşmanların habercisidir. Rüya sahibinin düşmanlarının olduğuna, yakın zamanda hamle yapacaklarına ve önlem alması gerektiğine işarettir.

rüyada bıçak tutmak

Rüyada bıçak tutmak, hayırların ve güzelliklerin habercisidir. Rüya sahibinin güzel bir döneme gireceğine ve mutlu olacağına işaret eder. Aynı zamanda maddi ve manevi gelişmeler yaşayacağına işaret eden rüya, mutluluğunun günden güne artacağına dikkat çeker.

rüyada bıçak bilemek

Rüyada bıçak bilemek, rüya sahibinin yeni iş kapılarını ve fırsatları göreceğine işaret eder. Rahat bir döneme gireceğine ve kendini geliştireceğine işarettir. Aynı zamanda mutluluğunun yerinde olacağına işaret eden rüya, huzurunun artacağına dikkat çeker.

rüyada kör bıçak görmek

Zaman kaybı yaşayacağına ve zor bir döneme gireceğine işaret eder. Rüya sahibinin sıkıntı çekeceğine ve keyifsizlik yaşayacağına işarettir. Aynı zamanda maddi ve manevi sorunlarla karşılaşacağına işaret eden rüya, beklentilerinin gerçekleşmeyeceğine ve çabalarının karşılığını alamayacağına delalet eder.

sebzelerin üzerindeki bıçak

rüyada keskin bıçak görmek

Rüyada keskin bıçak görmek, yeni insanlarla tanışacağına ve fayda göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin güzel insanlarla arkadaş olacağına ve çevresini genişleteceğine işarettir. Ayrıca yaşayacağı hayırlı gelişmelere, bu gelişmelerin getireceği güzelliklere ve iyiliklere işaret eder. Üstelik sevdiği insandan, karşılık göreceğine de işarettir.

rüyada büyük bıçak görmek

Bolluk ve berekete işaret eder. Rüya sahibinin güzel bir döneme gireceğine ve keyifleneceğine işarettir. Aynı zamanda rahatının yerinde olacağına işaret eden rüya, yüksek kazanç elde edeceğine dikkat çeker.

rüyada bıçak çekmek

Sorunlar yaşayacağına ve tartışmaların ortasında kalacağına işaret eder. Rüya sahibinin üzüleceğine ve keyfinin kaçacağına işarettir. Aynı zamanda yanlış ve hatalarının, yüzüne vurulacağına delalet eder. Bu yüzden üzüleceğine ve kötü hissedeceğine işaret eden rüya, bunalıma gireceğine ve bir süre olayları unutamayacağına dikkat çeker.

rüyada bıçak yarası görmek

Çevresindeki insanlardan zarar göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin ihanete uğrayacağına ve kötü hissedeceğine işarettir. Aynı zamanda yakın arkadaşlarından darbe yiyeceğine işaret eden rüya, üzüleceğine dikkat çeker. Hatta anlaşmazlıkların, rüya sahibinin işlerini aksatmasına neden olacağına, iş düzeninin kalmayacağına ve ailesinde huzursuzluk olacağına delalet eder.

rüyada bıçakla elini kesmek

Rüyada bıçakla elini kesmek, bazı kötü olaylar yaşayacağına ve keyfinin kaçacağına işaret eder. Rüya sahibinin zorlu bir döneme gireceğine ve şaşıracağı olaylar yaşayacağına delalettir.

rüyada bıçak bulmak

Ailesiyle sorun yaşayacağına ve aile fertlerinden biriyle, görüşmeyi keseceğine işaret eder. Rüya sahibinin, tartışmaların ortasında kalacağına ve karşılıklı kalp kırıklığı yaşayacağına işarettir. Bu yüzden karşıdaki insanla konuşmayı keseceğine, birbirlerini uzun süre görmeyeceklerine ve pişman olacaklarına işaret eder. İkisinden biri hata yaptığını kabul etmezse, bu meselenin uzayıp gideceğine dikkat çeker.

rüyada bıçak vermek

Haksızlığa karşı duracağına işaret eder. Rüya sahibinin, büyük bir haksızlığı engelleyeceğine ve takdir edileceğine işarettir. Çevresi tarafından saygı göreceğine işaret eden rüya, haksızlıklara boyun eğmediğine ve bu yüzden, sevileceğine dikkat çeker. Hatta hayırlı olaylar yaşayacağına, iyi insanlarla karşılaşacağına ve huzur bulacağına da işarettir.

rüyada bıçak kırılması

Küs olduğu insanlarla barışacağına işaret eder. Rüya sahibinin, eski arkadaşlıklarını tekrar kazanacağına ve iyi hissedeceğine işarettir. Aynı zamanda, tekrar eski günlerdeki gibi olacaklarına işaret eden rüya, karşılıklı keyfe ve güzel günlere delalet eder. Bu rüya; özlemlerin biteceğine, küslerin barışacağına, huzur ortamına ve keyifli günlere işarettir.

rüyada başkasının elinde bıçak görmek

İhanete uğrayacağına ve bir süre yalnız kalacağına işaret eder. Rüya sahibinin, yakın bir arkadaşı tarafından ihanete uğraması sebebiyle, üzüleceğine ve keyfinin kaçacağına delalettir. Aynı zamanda karşılıklı tartışmalara işaret eden rüya, insanlara güvenmeyeceğine ve onlara karşı bir duvar öreceğine işaret eder.

rüyada bıçak satın almak

Düşmanlıklara işaret eder. Rüya sahibinin, düşmanlarından bıktığına ve onlardan kurtulmak istediğine işarettir. Ne kadar asabi davranmak istese de, akıllıca yolun işiyle karşılık vermek olduğunu bilecektir. Bu sayede büyük bir iş yapacağına ve rakiplerini alt edeceğine işaret eder. Bkz. Bıçakçı

rüyada biber görmek rüya tabiri için biber kesen bıçak

rüyada bıçak atmak

Bıçağı yere attığını gördüyse, yeni işlere başlayacağına işaret eder. İş kapılarının, rüya sahibinin istediği gibi olacağına ve iyi hissedeceğine işarettir. Bıçağı birine doğru ve onu öldürmek amacıyla atıyorsa, yanlışlar yapacağına ve kötü hissedeceğine işaret eder. Hatalarının, yüzüne vurulacağına, bu yüzden üzüleceğine ve kötü hissedeceğine işarettir.

rüyada bıçak çalmak

Düşmanlarına ve rakiplerine karşı galibiyet elde edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin iyi hamleler yapacağına, rakiplerinin önüne geçeceğine ve fırsatları değerlendireceğine işarettir. Ayrıca engelleri bir bir aşacağına işaret eden rüya, geleceğinin parlak olacağına dikkat çeker. İmkanlarının yetersizliğinden yakınsa da, yakında imkanlarını genişletmek için çabalayacağına işarettir. Bu sayede gelirini arttıracağına, işlerini yoluna sokacağına ve rahatlayacağına delalet eder.

rüyada bıçak saplamak

Bazı yanlış hareketlere ve fevri davranışlara işaret eder. Rüya sahibinin sinirli bir yapısının olduğuna, bu yüzden insanları gereksiz yere kırdığına işarettir. Davranışlarına ve sözlerine dikkat etmesi gerektiğine işaret eden rüya, aksi halde çevresindeki insanların tepkisini çekeceğine ve küslüklerin olacağına dikkat çeker.

rüyada bıçak saplanması

Çaresizliğe işaret eder. Rüya sahibinin çaresiz bir duruma düşeceğine, hayatının kontrolünü kaybedeceğine ve sıkıntı çekeceğine işarettir. İş yaşamında yaşayacağı kötü gelişmelerin, rüya sahibine zor günleri getireceğine işaret eder. Sonrasında çalışmalarını sürdüreceğine ve çabalayacağına işaret eden rüya, işleri yoluna koyacağına dikkat çeker.

rüyada kırık bıçak görmek

Rüyada kırık bıçak görmek, çevresindeki insanlardan tepki göreceğine işaret eder. Davranışları ve sözleri nedeniyle, sıkıntı çekeceğine ve zor günler geçireceğine işarettir. Özellikle asabiyetinin, başına çok dert açacağına delalet eder. Çevresinden gelen uyarılara dikkat etmezse, pek iyi şeyler yaşamayacağına işarettir.

rüyada bıçak düşürmek

Rakiplerine karşı mağlup olacağına işaret eder. Rüya sahibinin, çaresiz kalacağına ve kötü hissedeceğine işarettir. Özellikle iş yaşamındaki kötü olayların, elini kolunu bağlayacağına dikkat çeker. Hatta ağzından çıkacak sözlerin, dikkatsiz ve düşüncesiz olacağına ve kişiye sıkıntı getireceğine işarettir.

rüyada çatal bıçak görmek

Büyük etkinliklere ve toplanmaya işaret eder. Sevdikleriyle beraber vakit geçireceğine ve akrabalarıyla toplanacağına işarettir. Bol eğlenceli bir döneme gireceğine işaret eden rüya, keyfinin yerinde olacağına ve mutluluğunun artacağına dikkat çeker.

rüyada ucu kırık bıçak görmek

Sözlerine dikkat etemeyen, gereksiz ve düşüncesiz sözler sarf eden kişiye işaret eder. Bu yüzden insanlar tarafından yargılanacağına, onları kıracağına ve küslükler yaşanacağına işarettir. Ayrıca sinirinin sınırında olacağına işaret eden rüya, kendini kötü hissedeceğine dikkat çeker.

rüyada sustalı bıçak görmek

Rakibinin gücüne işaret eder. Rüya sahibinin karşısında, güçlü ve çalışkan bir rakip vardır. Eğer rüya sahibi, bu rakibini alt etmek istiyorsa, daha fazla çalışmalı ve emek vermelidir. Aksi halde rakibinin tozuna kapılacağına delalet eder. Bu dönemin, mücadele ve engellerle dolu olacağına işaret eden rüya, çalışmalarıyla engelleri aşacağına işarettir. Sonrasında başarılar elde edeceğine, iş yaşamında hızla ilerleyeceğine ve maddi gücünün artacağına işaret eder.