Buradan Rüya Tabirinizi Arayın
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
rüyada ölüden bir şey alıp vermek rüya tabiri için yatan iskelet

Rüyada Ölüden Bir Şey Alıp Vermek

76

Rüyada ölüden bir şey alıp vermek tam her şeyin yoluna girdiğini düşünürken birdenbire kötü bir duruma düşüleceğine ve kişinin manevi çöküş yaşayacağına işarettir. Ayrıca, rüyada ölüden bir şey alıp vermek ile ilgili rüya tabirlerini , ünlü rüya tabircilerinin yorumlarıyla beraber aşağıda bulabilirsiniz.

Rüyada Ölüden Bir Şey Aldığını Görmek

Rüyasında ölüden bir şey almak müjdeli bir haber alınacağına hem çok şaşıracağına hem de çok sevineceğine işarettir. Ayrıca, rüya sahibinin emeklerinin karşılığını alacağına, kendine mutlaka şifa olacağına ve hayır getireceğine işaret eder.

Rüyada Ölüden Para Almak

Rüyada ölüden para alamak rüya sahibinin kazancını arttırmasını sağlayacak, karlı işlerle uğraşacağına, rızkının çoğalacağına, rahatlığının artacağına işaret eder. Ayrıca, Maddi konularda rahatlamaya işarettir.

Rüyada Ölüden Altın Almak

Rüyada ölüden altın almak iyiye yorulmaz. Ağırlık, hastalık, zarar ziyan, borç, zorluk ve rüya sahibinin içine düşeceği sıkıntıya işaret eder. Üstelik, Kısmetin ve şansın kapanmasına, uğursuzluk yaşanacağına da delalet eder.

rüyada ölüden bir şey alıp vermek rüya tabiri için ölü adam eli

Rüyada Ölüden Ekmek Almak

Rüyada ölüden ekmek almak iyiye yorulur. bir kişi sayesinde bol rızık kazanacağına ve hep istediği hakkı olana kavuşacağına işaret eder. Rüya sahibi çevresinde bulunan cömert bir kimse sayesinde bir işe girişeceğine ve maddi konuta rahata ereceğine, böylece en büyük sıkıntısını aşmış olacağına işarettir.

Rüyada Ölüye Yardım Etmek

Rüyada ölmüş bir kişiye herhangi bir konuda yardımcı olmak, onun için ettiğiniz duaların kişiye ulaştığını bildirir. Bu rüya aynı zamanda iyi yollara girip yanlışlarınızdan döneceğinize işarettir. Ayrıca, rüyada bir ölünün şikayet etmesi; dua istediğine yorumlanmaktadır. Rüyada ölünün size yardım etmesi ise kısa sürede tüm sıkıntılardan kurtularak feraha ereceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Ölü İle Konuşmak

Rüyasında ölü ile konuşmak alınacak bir habere yorumlanır. Ayrıca, ölüden alınan güzel haber, mutlu olacağınız bir müjdeye işarettir. Eğer ondan kötü bir haber aldıysanız; zorluklar yaşayacağınıza ve başınıza bir bela geleceğine işarettir. Üstelik, rüyada ölü ile sohbete girmek ve kendisinin iyi olduğunu bildirmesi ahirette yerinin iyi olduğuna delalet eder.

Ünlü Rüya Tabircileri

îbn-i Şirin : Ölünün kendisine yıkanmış elbise ver­diğini görenin, zenginliğine işaret eder. Bir ölünün kendisine verdiği el­biseyi giydikten sonra çıkarıp ölüye iade ettiğini görenin ailesinden biri vefat eder. Şayet rüya sahibi elbiseyi geri vermezse, mal kazanacağına işaret eder. Ölünün, verdiği elbiseyi geri is­temesi; onun duaya ihtiyacı olduğuna işarettir. Bir ölünün eski elbisesini verdiğini gören, fakir düşer. Ölünün ken­disi Kur’ân veya dinle ilgili başka bir kitap verdiğini gören, ibâdet ve hayra muvaffak olur. Ayrıca, Meyyite bir şey sat­mak; o maddenin pahalanacağına delâlettir. Ölünün ken­disine verilen bir şeyi reddetmesi; zararla işarettir.

rüyada ölüden bir şey alıp vermek rüya tabiri için yatan iskelet

Ebû Said’ül Vaaz diyor ki: Bir ölüden iyi bir şeyler ala­nın; rızkı genişler, hayra nail olur. Ölünün kendisine sarık verdiğini gören, makam sahibi olur. Fakat, meyyitin takke vermesi, zarar ve sonunda iyileşilecek bir hastalığa işarettir. Ölü­den bal almak; ümit edilmeyen yerden mal kazanmaktır. Bir ölünün kendisine ilim öğrettiğini gören, dinde salâha (kurtuluşa) erer. Vefat etmiş amcasından veya halasından bir şey alan, mîrâsa konar. Selâmete çıkar. Bazı tabircilere göre ölüden bir şey almak; iyi, vermek; fenadır. Fakat, Ölüden zehirli yahut sokucu bir şey almak iyi de­ğildir. Üstelik, Ölünün kötü bir şey yaptığını görmek; onun âhiret hayatı için iyi değildir.

Danyâl (A.S.) buyurmuştur ki: Ölünün kendisine yi­yecek ve içecek verdiğini fakat bunları yiyip, içmediğini görenin malının eksileceğine işarettir. Şayet yer ise hayır ve menfaattir. Vefat etmiş bir   şahsın   kendisine elbisesini verdiğini gören kişi, şiddetli bir üzüntü ve ağır bir hastalığa ya­kalanacağına işaret eder. Ayrıca, Meyyitin verdiği elbiseyi giymediğini, ölünün ise bu elbiseyi tekrar sırtına taktığını gören, yakın zamanda vefat eder.